Czy istnieje związek między marihuaną a migrenami?

Marihuana – szerokie zastosowanie

Marihuana to suszone liście konopi indyjskich, które mają szerokie zastosowanie w wielu sferach. Oprócz tej oczywistej, związanej z zapewnieniem sobie chwili euforii lub uspokojenia się, wykorzystuje się ją również na bardzo dużą skalę w medycynie.

Medyczna marihuana

Marihuanę wykorzystuje się przy leczeniu chorób takich jak rak, stwardnienie rosiane czy AIDS. Wszystko dzięki zawartemu w niej THC, który powoduje w znaczny sposób uśmierzenie dokuczjącego nam bólu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nei tylko w tych trzech chorobach można ją wykorzystywać.

Migrena – co to takiego?

Jak wiadomo, migrena to bardzo dokuczliwy ból głowy, który dotyka nawet 20 % populacji całego świata. Bardzo często łączą się z nią inne dolegliwości, takie jak wymioty czy biegunka. Migrenę zalicza się do cyklicznych bólów głowy, które powracać mogą nawet przez całe życie. Migrenę może spowodować stres bądź zjedzenie pokarmów, które są nieświeże. Oprócz tego do czynników ją wywołujących zaliczamy również miesiączkę.

Cannabis na walkę z migreną

Marihuana jest również doskonałym sposobem na walkę z migreną. Cannabis sativa to łacińska nazwa żeńskich części konopi. W ostatnim czasie przeprowadzone zostały testy kliniczne, które jednoznacznie wykazały, że używanie marihuany w walce z migreną przynosi oszałamiające efekty. Pacjenci relacjonują, że dzięki cannabis ulga jest ogromna. Dodatkowo warto wspomnieć, że marihuanę wykorzystuje się również przy zwalczaniu migren i nudności towarzyszących pacjentom po przebytej chemioterapii.

Źródło informacji https://www.taniesianie.pl/